ЦСКА отново загуби от руснаци

ЦСКА записа загуба с 1:2 от Волга в контролна среща играна в Турция. Единственото попадение в срещата реализира най-добрият в редиците на "червените" - Христо Янев. В този мач за пореден път си пролича слабата игра на защитниците, както и на вратаря - Макенджиев.

Първото попадение падна две минути преди края на първата част. Тогава играч на Волга се справи с новото попълнение на "армейците" - Сивард Спрокел и стреля силно, но Макенджиев изби, а при добавката Ахметвич откри резултата. Преди почивката Анисе получи контузия и все още не е ясно какво е неговото състояние. Срещата доигра Коста Янев, който не се представи на добро ниво.

Христо Янев на два пъти бе много близо до гол, както през първото, така и през второто полувреме, но ударите му от фаул не намериха целта. В 65-ата минута резервата Бибилов покачи на 2:0, след като засече с глава центриране от корнер.

Все пак в 86-ата минута "червените" намалиха резултата след като Присо нахлу в наказателното поле на руснаците и центрира, но топката бе спряна с ръка от играч на Волга. Христо Янев превърна дузпата в гол и оформи крайния резултат.

ЦСКА: Благой Макенджиев (46-Черни), Лукас Саша, Пламен Крачунов (46-Попов), Сивард Спрокел (60-Грънчов), Нилсон Антонио, Тодор Янчев (46-Бандаловски), Анисе Абел (24-Коста Янев, 65-П. Стоянов), Нджонго Присо, Педро Мендеш (46-Герарди, 65-Йовчев), Христо Янев, Килиън Шеридън (46-Кода, 73-Мартина)

Снимка: Илияна Енчева