Обновеният Левски се разправи с новия тим на Мораеш

Левски победи Металург Донецк с 2:0 в контрола, която бе неофициален дебют на новия треньор на "сините" Илиан Илиев. Българският тим игра с доста нови играчи, някои от тях (Ромен Ели, Агиаманг Опоку и Базил де Карвальо) започнаха като титури, а другите се появиха в игра след почивката.

През втората част паднаха и двата гола. Първо в 53-ата минута Иво Иванов бе точен след центриране от корнер на Рамос. Бившият играч на ЦСКА Велизар Димитров бе доста активен и направи няколко пропуска пред вратата на сините". Бившият футболист на Левски Зе Соареш също бе много близо до гол, а освен него на терена за Металург бе и Грегъри Нелсън, който до скоро носеше екипа на ЦСКА.

Малко по-късно младата надежда на Левски Симеон Райков нацели гредата. Марсиньо реализира второто попадение в полза "сините". Бразилецът премина през защитата на Металург и с удар от малък ъгъл вкара първия си гол за 26-кратните шампиони и по този начин оформи крайния резултат.

Срещата изгледа на живо играчът на ЦСКА Жуниор Мораеш, който се очаква всеки момент да парафира с тима от Донецк.