ЦСКА - Левски 0:2, развой на мача по минути

А. Франгов

Екипът на Futbol-tv.com ви предлага да проследите "Вечното Дерби" между ЦСКА и Левски, завършило 0:2 минута по минута.

Както е известно, лидерите в Левски Георги Иванов и Христо Йовов се завърнаха изненадващо в титулярния състав на Емил Велев, но и двамата бяха заменени в началото на срещата. Техните резерви - Георги Христов и Зе Соареш бяха двамата голмайстори и донесоха победата за "сините".

КРАЙ НА МАЧА!!! Левски победи заслужено ЦСКА с 2:0 и се доближи на 1 точка до шампионите 4 мача преди края на шампионата!

90+' Пак Митрев изби удар с глава на футболист на ЦСКА

90' Пропуск за ЦСКА, прекрасна намеса на младият страж на Левски Божидар Митрев след разбъркване в наказателното поле на "сините"

89' Самостоятелна акция на Веско Минев води до фаул в полза на Левски недалеч от границата на наказателното поле. Ударът на Да Коща среща Кирил Котев и стената на "червените"

87' След центриране, Георги Христов остана на сантиметри под топката и не успя да нанесе трети убийствен удар на ЦСКА

86' Хаотична игра на ЦСКА води до удар с  глава на Йордан Тодоров, напълно безопасно.Последва и шут на Маркиньос от около 35 метра - право в ръцете на Митрев

83' Продължителна атака на Левски, не води до нищо по-сериозно

79' Маркиньос стреля от пряк свободен удар, далече над вратата на Митрев

Невероятна хореография от страна на Сектор Б

76' ЦСКА натисна "сините", но при контраатака за Левски Зе Соареш и още трима футболисти в синьо останаха сами срещу трима от ЦСКА. Младият бразилец обаче игра егоистично и предпочете да пробва директен шут, който мина далече от вратата на Петров

74' Здравко Лазаров на мястото на Руи Мигел

73' Червен картон за Удоджи!!! ЦСКА е с човек по-малко. Веско Минев влезна в грубо единоборство с Удоджи , нигериецът изпусна нервите си и удари левият защитник на Левски

70' Емил Велев нервно се разхожда отвъд границите на треньорското поле, но не получава забележка от четвъртия рефер. "Сините" продължават да владеят мача

68' Жълт картон за Гаджев след много грубо влизане в краката на капитана на ЦСКА Тодор Янчев. Последва фаул  и центриране на Маркиньос, топката е избита и се стига до корнер, който не води до нищо опасно за Левски

66' Трета смяна за Левски, Да Коща на мястото на Дарко Тасевски

65' ЦСКА играе неорганизирано, Левски търси всяка възможност за 3-ти гол

62' Нови две положения за Левски, Петров се справя

59' ГООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!! 0:2!!!! ЗЕ СОАРЕШ!!! Бърза атака на Левски, двама на двама, Тасевски и Зе Соареш успяха да матират Тодор Янчев, бразилецът стреля добре и препарира Петров - 2:0 за Левски!!!!

55' Пропуск за ЦСКА - Иван Иванов стреля опасно с глава след центриране от фаул, топката мина близо до далечната греда

Втора смяна за ЦСКА - млдият Александър Тонев на мястото на Дормушани Саидходжа

54' Първа смяна за тима на Любослав Пенев -Йордан Тодоров на мястото на Павел Виданов

52' Жълт картон за груба игра на Виданов срещо Жоаозиньо

49' Невероятно спасяване на Митрев, Удоджи стреля силно с плътн шут от около 25 метра, младият страж на Левски обаче не бе изненадан и изби топката. Последва и нов, този път неточен изтрел на Шикозе Удоджи

Отново димна завеса на стадион "Васил Левски"

46' Центриране на Мигел отдясно, Удоджи плонжира и стреля опасно с глава, добра намеса на Митрев

Сектор Г отговаря на хореографията на Сектор Б - огремен транспарант покри почти всички "червени" фенове

Начало на втората част.

-

45+' Край на първата част. Левски води с 1:0 на ЦСКА на почивката, благодарение на резервата  Георги Христов! Добра игра от страна на двата отбора, ЦСКА започно по-силно мача, но след 25-а минута Левски взе инициативата и заслужено води в резултата.

44' "Сините" не спират да атакуват, но "червените" се бранят добре.

2 минути продължение

43' Тасевски  изпитва болки, продължава игра. Христов пробва да нахлуе в наказателното поле на ЦСКА, Котев с добър шпагат го спира

39' Нов шанс за Христов. Живко миланов центрира, оставеният непокрит Георги Христов стреля добре с глава и топката облиза греадата на "червената" врата. Смут в редиците на ЦСКА

36' ГООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!! Георги Христов, 0:1 за Левски!. След продължителна атака за "сините" и три корнера, Зе Соареш центрира ниско по земята в наказателното поле на ЦСКА. Сърмов пропусна топката и матира "червената" защита, Христов вкара от точката на дузпата - 0:1!

34' Центриране на МАркиньос от статично положение, но не води до нищо Последва удар от страна на Саидходжа, далече над вратата на Митрев

Димки от Сектор Г задимиха терена

33' Поредица от грешни отигравания на футболистите и на двата отбора

29' Жълт картон за Дарко Тасевски за реплика след спорно отсъждане на страничния съдия

28' Втора смяна за Левски - Зе Соареш на мястото на контузения Христо Йовов

24' И Йовов се свлече на тревата, играта е спряна

22' След изпълнението на корнера паника в защитата на ЦСКА, фаул в атака на Христов

20' Корнер за Левски, Вл.Гаджев центрира, в последствие се стига до аут след удар Йовов

Нов ъглов удар - Иван Иванов спря удар на Тасевски

Веселин Минев изпитва болки

18' Двата тима си размениха по една безопасна атака

14' Жълт картон за Живко Миланов след поредното му нарушение. Смяната е факт - Георги Христов на мястото на Гонзо

13' Очакваното се случи. Смяна в Левски - Георги Иванов не можа да превъзмогне травмата си и ще бъде заменен

9' Първи удар и към вратата на Ивайло Петров, Гаджев стреля неточно. Янчев после стреля от далече към вратата на Митрев

7' Късмет за Левски! Саидходжа напредна по крилото след изоставане на Бистрон и стреля директно. Митрев не успя да хване топката и тя се плъзна на сантиметри от голлинията. Следва корнер - Руи Мигел бе оставен напълно сам и стреля с глава, топката минава близо до дясната греда на вратата на "сините"

5' Центриране на Маркиньос от фаул, Митрев избива топката, Сърмов чисти.

Руи мигел пробва изненадващ удар от далече, високо над вратата на Левски

4' Първи удар - Руи Мигел стреля безопасно, право в ръцете на Божидар Митрев

2' Борба в центъра на терена