Литекс с разгром над Калиакра, Локо Пловдив се дъни у дома

Литекс разгроми Калиакра с 5:0 в мач от 28-ия кръг на "А" група. След този успех шампионите имат 56 точки, колкото имат Черноморец, Левски и Локомотив Пловдив. "Смърфовете" по-рано днес завършиха наравно - 1:1 с Ботев Враца. Каварненци от своя страна са на предпоследно място с 11 точки.

В 24-ата минута Светослав Тодоров бе повален в пеналта и реферът даде дузпа. Тодоров бе точен от бялата точка - 1:0. В 41-ата минута Миланов с удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:0 за Литекс. След почивката паднаха останалите попадения.

В 71-ата минута Тодоров с воле направи резултата класически. Десет минути преди края Ваюши направи 4:0, а в 85-ата минута Цветанов оформи крайното 5:0 след самостоятелен пробив.