Черноморец и Литекс не успяха да се победят

Черноморец и Литекс завършиха 1:1 в директен мач за местата, даващи право на участие в турнира Лига Европа през следващия сезон. Двубоят от 27-я кръг в „А” група се игра на стадион „Лазур” в Бургас. В 30-ата минута Шаешу се разписа, давайки преднина на домакините - 1:0.

Още в ответната атака Георги Миланов бе изведен в наказателното поле, където вратарят на Черноморец Стоян Колев му влезе изключително грубо, но реферът Ивайло Стоянов не свири дузпа. В 42-ата минута при идентична ситуация съдията поправи грешката си, след като този път Цонков фаулира Миланов на границата на пеналта, а от дузпата се разписа Марсело Никасио. След равенството бургазлии са на трето място в класирането с 56 точки, а Литекс е пети с 53 пункта.