Вихрен засили Бела към Б Група в скандален мач

А. Франгов

В първата среща от предстоящия 21-ви кръг в "А" Група Вихрен победи с 4:1 Беласица, като мачът се игра на ст."Българска Армия" в столицата поради ремонта на стадиона в Санданкси. Мачът се превърна в скандален, тьй като редица родни медии бяха публикували информация, че вече е уговорен за победа за Вихрен, и то с над 2,5 вкарани гола. Тезата, че победа с 4:1 не е съвпадение е подкрепена и от начина по който бяха вкарани петте гола.

Първата част завърши при резултат 0:0, без много добри голови положения. В 48-та минута Десислав Русев откри резултата, като бе изведен добре зад заспалата защита на петричани и матира неориентирания вратар Манолов - 1:0. Шест минути по-късно Валери Георгиев премина цялата защита на Бела и подаде напред, където трима негови съотборници останаха сами срещу Манолов и Ешкердиня удвои. В 61-та минута Георги Бижев върна надеждата на Беласица, ако изобщо е имало повод за такава, след като прехвърли излезлият Лучини - 2:1.

В 67-та минута Манолов направи единственото си добро спасяване след удар на Ешкердиня, но бе безпомощен когато защитниците пред него за втори път допуснаха трима футболисти в зелено сами. Зографакис направи резултата 3:1, въпреки че отигра много странно топката. В 86-та Зоран Златковски прехвърли напълно неориентирания в този мач Манолов, предизвиквайки смях у малкото зрители на "Армията".

Така Беласица остава закотвен на дъното с 15 точки, колкото има и Ботев. Вихрен е на 13-то място с 20 т.

Вихрен Сандански- Беласица Петрич 4:1 (0:0)