Монтана надви девет от Литекс и нанесе първа загуба на Стоичков (видео)

Монтана победи Литекс с минималното 1:0 и по този начин нанесе първа загуба на Христо Стоичков като треньор на ловчанлии. Интересното бе, че "оранжевите" завършиха срещата с двама души по-малко, след като Николай Бодуров и Христо Янев бяха изгонени.

Двубоят започна кошмарно за гостите. В 14-ата минута защитникът Николай Бодуров получи директен червен картон. Той бе останал последен в защитата и задържа за фланелката откъсналия се Мирослав Антонов и реферът го изгони. Бившият нападател на Левски вдигна на крака феновете на стадион "Огоста", като това стана в 50-ата минута. Тогава Антонов засече с глава центриране на Мичев и донесе победата за тима си.

Десет минути преди края на срещата Литекс остана с двама души терена след втори жълт картон на Христо Янев. Тимът от Ловеч остава на 4-то място с актив от 48 точки. Монтана е на 11-о място с 23 точки.

Снимка: Официален сайт на Литекс