Лудогорец с лесни три точки срещу децата на Миньор (видео)

Лудогорец разгроми юношите на Миньор със 7:0 в среща от 24-ия кръг на "А" група. Перничани спазиха заканата си да протестират срещу БФС в този двубой и пуснаха най-младите и неопитни футболисти срещу един от фаворитите за първо място в първенството.

Погромът беше логичен и започна още в 10-ата минута. Точен за гостите първо бе Миро Иванов. В 31-ата Йордан Минев подаде към Иван Стоянов, който реализира за 2:0, а само 5 минути по-късно племенникът на Йордан Лечков реализира втория си гол в срещата и трети за Лудогорец, след като засече подаване на Шоко. Само минута след това Стоянов оформи и своя хетрик.

След почивката продължи спаринг-тренировката за Лудогорец. В 59-ата минута Младен Кашчелан вкара за 5:0, а в 64-ата Димо Бакалов бе точен за 6:0. Крайното 7:0 бе оформено в 84-ата минута, когато Георги Костадинов се разписа след асистенция на Шоко. След този мач Лудогорец се доближи само на 3 точки от лидера в класирането ЦСКА, но „червените” са с мач по-малко. Миньор е на 9-ата позиция.