Стоичков и Литекс с победа и във Враца

Литекс победи като гост Ботев във Враца с 3:1 в среща от 22-ия кръг на "А" група. Гостите от Ловеч поведоха в резултата с гол на Никасио в 51-ата минута. Нападателят засече с глава центриране на Галин Иванов за 0:1. Домакините успяха бързо да изравнят след гол на Бранимир Костадинов. С асистенция в случая се отчете Илия Илиев.

В 60-ата минута Галин Иванов даде нова преднина на ловчанлии - 1:2. Домакините бяха много близо до ново изравняване, но в 67-ата минута Валериев стреля в гредата след грешка на Илко Пиргов.

Точка на спора сложи Галин Иванов, който вкара своя втори гол в срещата и трети за Литекс и по този начин оформи крайния резултат. След този успех тимът на Христо Стоичков вече има 47 точки в актива си.

Снимка: Официален сайт на Литекс