ЦСКА с нова победа в Либия

ЦСКА взе нова победа на либийска земя. "Армейците" се наложиха с 2:0 над Ал Ахли отново в 45-минутна среща. Малко по-късно "червените" ще играят отново и с Ал Насър от Бенгази.

Двубоят на чисто новия 10-хиляден стадион „Мъчениците от 17 февруари" - както се казва и турнирът, бе спечелен закономерно от българския тим. В 18-ата минута точен от фаул бе Борис Галчев, който откри резултата. Минути преди това Паун бе близо до попадение, но след удар от въздуха, той прати топката в аут.

Единственото по-сериозно положение за домакините бе в 19-ата минута. Тогава защитниците на ЦСКА оставиха непокрит играч на Ал Ахли, но той стреля не точно и не затрудни М'Боли. В последната 45-ата минута Слави Костов реализира с удар от малко разстояние и по този начин оформи крайния резултат.

ЦСКА: Райс Мболи, Иван Бандаловски, Ангел Грънчов, Илиас Хадад, Адемар Жуниор, Борис Галчев, Николай Дюлгеров, Григориан Паун, Станислав Костов, Антон Карачанаков,Нджонго Присо.