Езерски: Не ми хареса съдийството в мача с Лудогорец

Капитанът на Таврия Владими Езерски остана недоволен от това, че получи червен картон през първото полувреме на вчерашния приятелски мач с лидера в българското първенство Лудогорец. Както е известно, отборът от Крим поведе с два гола разлика, но след почивката разградчани обърнаха нещата в своя полза, постигайки краен успех 4:2. Мачът ще бъде запомнен с грубостите от страна на украинците, както и с двата червени картона.

„Според мен, равнището на съдията не съответства на нивото на отборите, които играха. В този неприятен епизод може да бъде посочен и друг, когато български защитник ме хвана за фланелката и ме събори. Да си призная, аз веднага си помислих, че рефера ще даде дузпа в полза на Таврия, защото нарушението се виждаше от резервната скамейка. Но съдията си премълча, а съперника организира опасна атака. Помолих рефера да бъде по-внимателен, а той ме изгони. Да, след мача се опитах отново да разговарям с него какъв е проблема. Той отначало избяга, но след това сам дойде при мен и ми се извини, пожелавайки ми успех в другите мачове", заяви Езерски за UR - 2 Promin.