Миньор разби мечтите на Ботев (Кр) за 1/2 финал

А. Франгов

Елитният Миньор (Перник) победи с категоричното 4:1 като гост "изненадата" на турнира за Купата на България Ботев (Криводол) и така продължи напред до 1/2-финалната фаза. Мачът се игра на ст."Чавдар" в Бяла Слатина, а символичните домакини започнаха амбицирано срещу "чуковете" от Перник. Въпреки това в 17-та минута бившият футболист на Пирин Костадин Хазуров откри резултата в полза на Миньор след добре организирана контраатака.

Тежкият терен и лошото състояние на тревното покритие видимо пречеше на футболистите на двата тима, и темпото на мача остана слабо.  В 33-та минута след нова контра и центриране Хазуров удвои с акробатичен удар със задна ножица. Втората част запона по подобие на първата, и пак от контратака Янкович прехвърли излезлият неразчетено Данов - 0:3 за перничани. Руменов покачи на 4:0 малко по-късно, а три минути преди края на срещата Владинов вкара и почетното попадение за Ботев.

БОТЕВ (КРИВОДОЛ) - МИНЬОР (ПЕРНИК) - 1:4
0:1 - К. Хазуров (17)
0:2 - К. Хазуров (36)
0:3 - Янкович (63)
0:4 - Руменов (75)
1:4 - Владинов (87)

БОТЕВ: Данов (к.); Панов, Каменов, Милчев, Найденов; Стоилов, Миков (46 - Харизанов), Йочев (46 - Петков), Александров (60 - Владинов); Киров, Баев;
Старши-треньор: Анатоли Тодоров
МИНЬОР: И. Иванов (к.); Ашимов (46 - Василев), Лерант, Господинов, Трифонов; Дюлгеров, Мутафов, Янкович, Станков; П. Петров (46 - Руменов); К. Хазуров;