Литекс обърна и разби Несебър с 5:1 и е на 1/2 финал

А. Франгов

Литекс обърна и  разби Несебър с 5:1 и е на 1/2 финал

Литекс размаза с изразителното 5:1 като гост Несебър в мач от 1/4-финалната фаза.

Домакините изненадващо поведоха в резултата с гол на Венцислав Христов, който надбяга Барт излъга Тодор Тодоров за 1:0. В 28-та минута двойно подаване между Дока Мадуейра и Ивелин Попов доведе до шут на национала и равенство - 1:1. Въпреки няколкото добри атаки на Литекс, "оранжевите" не стигнаха до нов гол и така двата тима се оттеглиха при резултат 1:1 на почивката.

Втората част обаче се оказа кошмарна за Валери Дамянов и неговият Несебър, като след красив дрибъл Попов подаде на Дока, който матира стража на Несебър - 2:1. Последваха още няколко атаки на ловчанлии и в 71-та минута Шандор центрира към Попов, който с глава вкара вторият си гол в мача. Минути по-късно пак Шандор асистира на Бибишков, който технично прехвърли Григоров - 4:1. Черешката на тортата сложи капитанът на гостите Ивелин Попов, който центрира към току-що влезналият младок Момчил Цветанов - 5:1.

Така въпреки духовитата игра на Несебър, Мъри Стоилов и компания заслужено продължават напред към 1/2 финалите за Купата на страната.

ПФК НЕСЕБЪР - ЛИТЕКС 1:5

1:0 Христов  (15)
1:1 Ив. Попов (28)
1:2 Дока М. (60)
1:3 Ив. Попов (71)
1:4 Бибишков (75)
1:5 Цветанов (77)

НЕСЕБЪР: Григоров, Костов, Колев, Радев (83-Дуков), Илчев, Желев (62-Иванов), Вели, Трендафилов, Христов, Кокалджиев, Грозев (80-Босилков)