Хайдук на Балъков победи с дузпи Локо Пловдив

Във финала на турнира "Султан къп" хърватският Хайдук Сплит, воден от българския наставник Красимир Балъков, победи с 6:5 Локомотив Пловдив. Още във втората минута бе отсъдени дузпа за Хайдук и освен това реферът показа жълт картон за вратаря на българския тим. Вукушич бе точен от бялата точка и даде аванс на  хърватите.

Все пак в 25-ата минута капитанът на "смърфовете" Здравко Лазаров изравни. 10 минути по-късно след грешка на вратаря на пловдивчани отново Вукушич реализира за 2:1. След почивката "черно-белите" все пак стигнаха до равенство. В 50-ата минута Валери Георгиев вкара за 2:2. След редовните 90 минути нямаше продължения, а се премина направо към изпълнение на дузпи. Възпитаниците на Красимир Балъков бяха по-точни от наказателните удари и спечелиха срещата след 6:5 при дузпите.