Лудогорец не се справи с четвъртия в Словакия

Контролната среща между Лудогорец и Сеница завършиха наравно 0:0. Мачът се игра на тренировъчната база на комплекс "Глория" в Белек, Анталия. Първото полувреме ще бъде запомнено с едно по-сериозно положение пред вратата на българите. В 41-ата минута словашки футболист засече центриране с глава и прати топката в горната греда. Веднага след това Голубович трябваше да спасява и добавка от притичал нападател на Сеница.

В 79-ата минута Лудогорец пропусна най-чистото си положение в мача, след като Михаил Александров бе изведен сам срещу вратаря на словаците Камеш, стреля, но стражът успя да избие. Сеница е на четвърто място във временното класиране в елитната дивизия на Словакия. Срещата бе наблюдавана от президента на Локомотив Пловдив Константин Динев и помощник треньора на Любослав Пенев в националния отбор на България Давид Родригес.