Литекс загуби от втория в Румъния (видео)

Литекс загуби от румънския Клуж с 0:1 в първата контрола на ловчанлии от лагера в Турция. Каду вкара за румънците от дузпа, отсъдена за фаул на Илко Пиргов срещу Сугу. През първото полувреме единствено Христо Янев застраши вратата на румънците, но ударът му не бе точен.

След почивката играчите на Клуж имаха доста възможности да вкарат второ попадение. Първо Каду бе много близо до гол, но Итуа се намеси решително и предотврати опасността. Отново Ицо Янев стреля от фаул, но стражът на румънците спаси. В следващите десетина минути Илко Пиргов на два пъти се прояви много добре. Той парира шутове на изкочилия в чиста позиция Педро.

Следващата контрола на Литекс е във вторник, като съперник ще бъде Жилина или Цървена звезда.

ЛИТЕКС: Пиргов, Бодуров, Итуа, И. Миланов, Занев, Сандриньо, Янев, Г. Миланов, Мирасема, Никасио, Ваюши (Александров, Жос, Костадинов, Тодоров, Божиков, Цветанов, Г. Иванов, Николов, Попов, Колев, Цветков)
Треньор: Христо Стоичков