Локо Пловдив отупа шампиона на Словения, Берое също с победа в контрола

Локомотив Пловдив постигна доста престижна победа с 2:0 над шампиона и лидер в словенското първенство - Марибор. Двубоят бе контролна среща, играна в Турция.

Мачът започна отлично за "черно-белите", които още в 16-ата минута успяха да открият резултата чрез Даксон да Силва. След почивката треньорът на пловдивчани Емил Велев смени почти всички от титулярния състав,  освен Базил де Карвальо и латвийският вратар Андрей Павлов, които играха пълни 90 минути.

Второто попадение за "смърфовете" падна в 72-ата минута след хубав удар на Илиян Йорданов, който срещна гредата, но въпреки това попадна във вратата - 2:0.

Съставът на Локомотив: Павлов, Родригес, Бенжалюн, Дяков, Венков, Златински, Д. Георгиев, Даксон, Тодоров, Де Карвальо, Лазаров (В. Георгиев, Витанов, Йошев, Коцев, Йорданов, Цеков, Ангелов, Гочев, Ревиво.

В друга контролна среща, с българско участие днес, Берое се налжи над норвежкия Фредрикстад с 4:0. Ваня Джаферович откри резултата в 20-ата минута, а две по-късно Давид Каядо покачи на 2:0. Малко преди почивката Атанас Чепилов направи резултат класически, а в 51-та минута отново той се разписа за крайното 4:0.