Спас Делев с първи гол в Турция при загуба на Мерсин

Бившият футболист на ЦСКА Спас Делев вкара първия си гол с екипа на новия си тим. В мач от 22-ри кръг на турското първенство Мерсин загуби с 1:2 от Кайзериспор. Нападателят от село Ключ успя да се разпише едва в третия си мач за новия си клуб. Делев започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Именно българинът откри резултата в 53-та минута. За съжаление на неговия отбор, голът бе недостатъчен дори за една точка. Кайзериспор успя да стигне до изравнително попадение само четири минути след гола на Спас. Емир Куйович вкара за 1:1, а в 75-та минута отново той изведе своите напред в резултата и по този начин оформи крайния резултат. След поражението, Мерсин заема 9-та позиция с 27 точки в актива си.

В друг мач от кръга, друг български национал - Ивелин Попов също започна като титуляр при гостуването на Газиантепспор на Бешикташ. Попето обаче бе заменен още в 56-та минута. Неговият тим записа загуба като гост с 2:3 срещу Бешикташ. Суме откри резултата в 41-та минута, а малко след почивката Бешикташ изравни чрез Уго Алмейда.

В 67-та минута Исмаел Соса даде нов аванс на своя тим. Четири минути преди края на двубоя Уго Алмейда реализира втория си гол - 2:2. В добавеното време Бешикташ все пак стигна до успеха след гол на Коркмаз.