Стоичков с първо равенство и минимална победа в блиц-турнир

Шампионът Литекс завърши 0:0 с тима от "В" група Свиленград. Веднага след края на 45-минутния мач момчетата на Христо Стоичков играха втора среща от блиц-турнира срещу втородивизионния Чавдар Етрополе и победи с минималното 1:0.

В първия мач дебют за "оранжевите" направиха вратарят Илко Пиргов и нападателят Марсело Никасио. Бразилецът на няколко пъти можеше да отбележи, но пропусна от добри позиции. Футболистите на Свиленград играха доста грубо срещу Никасио като нападателят получи контузия в 40-тата минута и се наложи да бъде заменен.

В следващия двубой Литекс излезе с различен състав, като от новите попълнения игра Васил Божиков.  В 32-ата минута Тиаго Мирасема стреля, вратарят изби и при добавката Светослав Тодоров вкара победния гол.