Слаб Левски и 1:1 със Спартак (Търнава)

А. Франгов

След слаба и бездушна игра Левски успя да стигне само до 1:1 със словашкия Спартак (Търнава) в поредната си контролна среща на лагера си в Анталия. "Сините" играха без извиканите за националния отбор футболисти Георги Петков и Живко Миланов, както и македонския национал Дарко Тасевски.

Още в първата си по-сериозна атака вицешампионите успяха да стигнат до гол. Христо Йовов изведе майсторски юношата Лъчо Балтанов, който центрира на Георги Иванов и Гонзо не сгреши- 1:0. След гола си "сините" отстъпиха инициативата в мача и словашките футболисти стигнаха до изравнителен гол в 33-та минута. Кожух нахлу в наказателното поле на Левски и разстреля Божидар Митрев.

Старши-треньорът на българите Емил Велев пусна много експериментален състав през втората част, което тотално забави мача и играта на Левски. Завърналият се Христо Йовов изпъкваше с добри отигравания, както и бразилецът Зе Суареш. За пореден път чешкия футболист на "сините" Давид Бистрон показа безкрайно неориентирана игра, което на няколко пъти за малко да коства нов гол във вратата на Левски.

ЛЕВСКИ - СПАРТАК (ТЪРНАВА) 1:1

1:0
Георги Иванов - Гонзо 10
1:1 Кожух 33

ЛЕВСКИ: Митрев, Балтанов, Рабех, Бистрон, Вагнер, Гаджев, М.Иванов, Христов, Йовов, Г.Иванов, Жоазиньо (Цв.Димитров, Милиев, Минев, Бензукан, Зе Соарес, Генев, Недялков, Тиберканин, Цачев)

СПАРТАК: Крал, Дошек, Дробни, Амди, Лханзел,  Йеленкович, Попунек, Евати, Хрушка, Кожух, Жими (Рибански, Дуриш, Хосер, Т.Ханзел, Сукеник,  Бернат, Гудан, Хлаватович, Якубичка, Прохаска,  Бановски, Филипович)

В други контролни срещи днес със българско частие Ботев (Пловдив) загуби с 2:0  от румънския Унирея (Алба), а Локомотив (София) не можа да вкара гол и завърши 0:0 със словашкия Дубница.