Локо София се издъни срещу Бърно

А. Франгов

Локомотив (София) не успя да издържи срещу 10-я в Чехия - ФК Бърно и загуби с 0:1 в контрола, играна на едно от игрищата на Алфа Спорт Център в Ларнака. Двата отбора не показаха много красив футбол, като грубите единоборства и агресивната игра пеобладаваха.

Като цяло срещата започна равностойно, а след 10-15 минути Локомотивци взеха превес. Въпреки това атаките на Шпишич, Димо Атанасов, Савич и Балдовалиев така и не донесоха попадение във вратата на Бърно и в 42 минута Дошек отбеляза единственото попадение в мача. След центриране отляво защитата в червено и черно не се ориентира добра и остави Дошек непокрит, който с примерен удар наказа Галев. Втората част продължи със силен натиск на Локо, но до гол така и не се стигна, а в 81-та минута Зоран Балдовалиев получи червен картон за успорване на съдийско решение. В последните минути на мача играта загрубя, и Кристиян Добрев бе много близо до тежка контузия, след като Поспех влезна изключително грубо в краката на българина. Все пак Добрев се отърва без травма, но некоректното поведение на чехите, както и загубата противна на развитието на мача поизнервиха щаба на "железничарите".