Славия удари 4:1 казахстанския Ордабаши

А. Франгов

Славия се справи безпроблемно срещу непретенциозния тим на Ордабаши (Казахстан) и ги победи с 4:1 в контрола, играна на едно от помощните игрища на курортния комплекс Анталия. Това бе и първата проверка на тима на Стевица Кузмановски на турска земя тази зима.

"Белите" изцяло диктуваха темпото на мача, въпреки многото смени и експерименти на треньора Стевица Кузмановски.В 4-та минута дошлият от Беласица бразилски нападател Бето отбеляза след добра асистенция на Ради Димитров. В 13-та минута Вълев бе спънат, и съдията Рамович посочи бялата точка. Ортега не успя да вкара от 11 метра, но при добавката Вълев не остави никакви шансове на вратаря на казахстанците Отарбаев. Все пак до края на първата част на паднаха нови поапдения, въпреки добри възможности, които се отвориха пред футболистите в бяло. В 48-та минута сръбският халф на Славия Павле Попара вкара красив гол за 3:0, след добър удар от около 20 метра. В 60-та минута босненския съдия Рамович помогна на казахстанците да се доберат до почитно попадение. Реферът отсъди непряк свободен удар и Проторчин успя да отбележи между куп футболисти. Осем минути по-късно дебютиращия Дубала се възползва добре от центриране на Галин Иванов и уформи крайното 4:1 за Славия.

Снимка: ПФК Славия