Черно Море безпроблемно победи националите ни под 19 г.

А. Франгов

Отборът на Черно Море се справи без проблеми и победи с убедителното 4:0 юношеските национали на България, под 19 г. Това бе първият мач от Група "Б" на приятелския турнир Албена Къп. Опитът и рутината на "моряциуте" си казаха думата и те през цялото време контролираха двубоя, въопреки експерименталният състав на Никола Спасов. Повечето титуляра почиваха след вчерашното зрелищя (4:4 с румънския Фарул Костанца) и старши-треньорът на варненци даде шанс за изява на много резерви и юноши на клуба. Добър дебют с бяло-зелената фланелка направи дошлият на проби македонски футболист Иван Чурлинов, който по-рано бе отхвърлен от ЦСКА. Чурлинов отбеляза второто попадение в мача в 34-та минута, след груба грешка на младия национален вратар Кунчев при излизане, и бе много близо до втори гол след като в 51-та минута нацели гредата.

Николай Домакинов от дузпа откри резултата в 21-та минута, а другите голове за Черно Море отбелязаха защитникът Александър Александров от корнер и Станислав Стоянов в 89-та минута от дузпа, отсъдена за фаул срещу него.

Черно море - България (юн.19 г.) 4:0
1:0 Домакинов (21, д.)
2:0 Чурлинов (34)
3:0 А.Александров (69)
4:0 Стоянов (85, д.)

Черно море: Пиргов, Костов, Домакинов, Ганчев, Пихосчис, Димов, Кулибали, Недев, В. Костадинов, Колев, Чурлинов

България (19г.): Кунчев, Терзиев, Атанасов, М. Иванов, Грозев, Донев, Петров, Кръстев, П. Иванов, Костадинов, Шмедин
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кулибали