Литекс се подигра с китайския вицешампион

А. Франгов

В първата си контрола на турска земя, родният Литекс разгроми с 5:1 вицешампиона на Китай Шанхай Шенхуа. Капитанът на отбора Ивелин Попов се отчете с хеттрик, а Том и Радостин Кишишев добавиха по още един гол.

Литекс изцяло доминираше през целия двубой, като още в 8-та минута Том откри резултата след добра многоходова акция, преминала през новите попълнения В Кишишев и Дока Мадуейра. В 11-та минута Ивелин Попов покачи на 2:0 след като залъга вратаря на китайците и се озова на перфектна стрелкова позиция. Голяма заслуга и за този гол имаше ветеранът Радостин Кишишев, който с прецизен извеждащ пас намери Попов. В 34-та пак Ивелин Попов вкара за 3:0 след центриране на Станислав Манолев. Така на почивката крайният изход от срещата бе ясен, но въпреки това, през втората част ловчанлии продължиха със силната си игра и великолепен шут от 35 метра на Кишишев направи резултата 4:0. Ивелин Попов уформи хеттрика си малко по-късно. Уин вкара почетното попадение за Шенхуа в 78-та минута от пряк свободен удар.

ЛИТЕКС ЛОВЕЧ (Бълг.)- ШАНХАЙ ШЕНХУА (Кит.) 5:1 (3:0)