Лудогорец се спаси от загуба срещу Славия с човек по-малко
Н. Гавазов
Лудогорец и Славия завършиха 1:1 в двубой от шестия кръг на Първа лига, в който разградчани играха повече от 70 минути с човек по-малко. Руан Круз бе изгонен още в 19-ата минута, но въпреки численото си намаление "орлите“ успяха да изравнят чрез Квадво Дуа и запазиха лидерската си позиция в класирането.
Славия започна отлично и откри резултата още в седмата минута. След центриране от корнер Хендрик Бонман излезе неразчетено, топката го прехвърли, а Никола Савич се възползва и с глава реализира за 0:1.
Ситуацията за Лудогорец се усложни още повече в 19-ата минута. Руан Круз първоначално получи жълт картон за високо вдигнат крак, който срещна главата на Савич, но след намеса на ВАР главният съдия Мариян Гребенчарски промени решението си и показа директен червен картон на бразилския нападател.
Въпреки че останаха с десет души, домакините успяха да изравнят преди почивката. В 41-вата минута защитата на Славия допусна сериозна грешка при вкарване на топката от аут, Квадво Дуа я открадна и с удар от границата на наказателното поле възстанови равенството – 1:1.
След почивката Лудогорец дори бе близо до пълен обрат. В 72-рата минута Дуа отправи силен удар от дъгата на наказателното поле, но топката срещна страничната греда.
Славия също имаше своите възможности и в 83-тата минута Бонман се реваншира за грешката си при първия гол, като направи важна намеса. В самия край Ивайло Чочев не успя да намери целта с удар с глава, а последният шанс в мача бе за "белите“. Йоан Борносузов се готвеше да нанесе решаващ удар, но бранител на Лудогорец изчисти топката в последния момент.
След равенството Лудогорец остава лидер с 16 точки, но има мач повече от ЦСКА и ЦСКА 1948, които са с по 13. Левски изостава на четири точки, но е с два мача по-малко. Славия запазва осмата си позиция с актив от 6 точки.
Сподели
