Лудогорец се препъна в Бургас

Черноморец и Лудогорец не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 на стадион "Лазур" в Бургас в мач от 13-ия кръг на „А” група. Срещата бе наблюдавана от националния селекционер на България Любослав Пенев, който не стана свидетел на много голови положение. През първата част лидерът в "А" група имаше леко предимство на терена, но като цяло борбата падна в центъра на терена, където халфовете и на двата тима трудно изнасяха топката.

Най-интересното положение преди почивката бе в 15-ата минута, когато Мирослав Иванов бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но Стоян Колев парира удара му. След почивката тимът от Разград се прибра в своята половина и предоставиха на "акулите" възможности да атакуват. Христов бе близо до гол за Черноморец, докато Генчев изпусна добро положение за Лудогорец през втората част. След този мач тимът от Разград се връща на първо място в класирането, но с равен брой точки с ЦСКА.