Левски се справи с Берое при дебюта на Николай Костов (видео)

Левски победи като гост Берое с 2:1 в среща от 13-ия кръг на "А" група. Дебют за столичани направи новият старши-треньор Николай Костов. "Сините" бяха по-активни и заслужено стигнаха до успеха. Още в първите минути пропуски направиха Гаджев и Младенов, а в 23-ата минута Цветков вкара топката във вратата на Берое, но попадението не бе зачетено.

Все пак в 32-ата минута играчите на Левски откриха резултата. Дани Младенов открадна топката пред пеналта, навлезе отляво и пусна към непокрития Йовов, а капитанът на "сините" овладя и с премерен удар под гредата вкара за 1:0. При този резултат завърши първата част.

След почивката "сините" стигнаха до втори гол отново дело на Йовов. В 61-ата минута Гаджев центрира отдясно, Ваня Дзаферович не се намеси добре с глава и топката попадна в Дани Младенов, който веднага пусна към Йовов пред голлинията и той на празна врата прати кълбото в мрежата за 2:0. Домакините стигнаха до почетно попадение в края на срещата, когато след центриране Златинов отблизо прати топката в мрежата за крайното 2:1.