Славия отмени контрола след трагедията с юношите от академията
Н. Гавазов
Славия София официално отмени планираната си приятелска среща с Рилски спортист като част от лятната подготовка, съобщиха от клуба.
Решението е взето в знак на траур, след като днес стана ясно, че двама юноши от школата на "белите“ са загинали при тежък пътен инцидент. Трагедията разтърси клуба и цялата футболна общност в България.
Подготовката продължава в траурна обстановка
Отборът, воден от Ратко Достанич, остава на лагер в Банско и ще продължи тренировъчния процес, но без предвидената контролна среща, която трябваше да се проведе на 27 юни в Симитли.
Клубът не съобщава към момента допълнителни промени в подготовката, но е ясно, че акцентът в следващите дни ще бъде върху почитта към загиналите млади футболисти и подкрепата към техните семейства.
Случаят предизвика широк отзвук в българския футбол, като редица клубове и организации изразиха съболезнования и съпричастност към трагедията.
Сподели
