Левски с драматичен обрат срещу Локо Пловдив на празния Георги Аспарухов (видео)

Т. Михайлов

Левски победи с 3:2 Локомотив Пловдив в изключително драматичен двубой от 12-ия кръг на А група. Мачът премина през много обрати и оправда големите очаквания, но за жалост „Георги Аспарухов“ остана празен заради наказанието на „сините“ след дербито с ЦСКА.

Домакините поведоха в 16-ата минута след бърза контраатака, при която Младенов намери непокрития в наказателното поле Цветков, за когото остана по-лесното. В 29-ата минута, обаче Здравко Лазаров центрира към Базил Де Карвальо, който си спря добре и с мощен удар изравни. До почивката пловдивчани поведоха. След ново центриране на Лазаров Милиев сбърка и опъна собствената си мрежа.

В края на втората част Левски намери сили за пълен обрат. В 76-ата минута Иван Цветков центрира отляво и Арш с глава изравни. Още в следващата атака холандецът донесе трите точки на „сините“. В края Пламен Илиев спаси тима си след удар на Златински.

Снимка: Гонг.бг