ЦСКА се издъни във Враца (видео)

Т. Михайлов

Единият от претендентите за титлата в А група – ЦСКА допусна грешна стъпка, завършвайки наравно 2:2 като гост на новака Ботев Враца. „Червените“ имаха възможност да спечелят двубоя, но през втората част пропуснаха спорна дузпа чрез Мораеш и загубиха две ценни точки.

Ботев изненадващо поведе в 17-ата минута, след като Костадин Стоянов се подхлъзна и остави Коконов сам срещу МБоли. Столичани обаче обърнаха до почивката. В 21-ата минута Петър Стоянов изравни с диагонален удар от границата на наказателното поле.

Точно преди почивката ЦСКА поведе след нелепа грешка на домакините. Дениран опита да върне с глава към вратаря Цветковски, който не успя да улови и притичалият да изчисти Мартин Ковачев заби кълбото в собствената си врата.

След почивката обаче Ботев надигра съперника си и изравни още в 48-ата минута, когато Коконов пусна нисък пас успоредно на голлинията, намерил непокрития Бранимир Костадинов. В 75-ата минута беше и най-скандалният момент в мача. Реферът Ристосков прецени, че трябва да даде дузпа за ЦСКА след единоборство между Куанг и Мораеш. Потърпевшият реши да изпълни, но Цветковски спаси удара му.

Снимка: Илияна Енчева