Литекс и Черноморец не се победиха, Лудогорец смачка Локо София

Литекс и Черноморец завършиха при нулево равенство в мач от 12-ия кръг на "А" група. Опасни голови положения липсваха и пред двете врати. Шампионите от Ловеч запазиха четвъртата позиция в класирането пред погледа на националния селекционер и бивш треньор на ловчанлии Любослав Пенев. Черноморец също остана в "Топ 3" в класирането след поделените точки днес.

В друг мач от кръга Лудогорец разгроми с 4:0 Локомотив София. В 30-ата минута Maрселиньо вкара гол за домакините, откривайки резултата. В 48-ата минута Емил Гъргоров изведе отлично Генчев сам срещу Галев и халфът удвои резултата. Третия гол отбеляза отново Марселиньо само минута след втория. Разградският тим узакони победата си в последната минута на двубоя. Голмайстор на четвъртото попадение отново стана Станислав Генчев.