Хьогмо: Липсваше ни ефективност, целта вече е второто място
Н. Гавазов
Старши треньорът на Лудогорец Пере Хьогмо коментира отпадането на "орлите“ от Sesame Купа на България след полуфиналния сблъсък с ЦСКА.
"Поздравявам ЦСКА за класирането им на финала. През първото полувреме създадохме добри, дори отлични възможности, но не ги реализирахме. В такива мачове първият гол е решаващ, а точно това ни липсваше“, заяви норвежецът.
Той отчете спад в продуктивността след почивката: "След паузата играхме по-високо и имахме ситуации, включително след статични положения, но отново не бяхме достатъчно ефективни. Може би в края Диниш Алмейда имаше най-добрия шанс. В крайна сметка последните минути в Разград ни костваха финала“.
Хьогмо все пак похвали отбора си за характера: "Важно е, че играчите не се предадоха. Контролирахме голяма част от мача и ограничихме съперника, но има какво още да подобряваме“.
Наставникът очерта и новите цели: "Сега фокусът е върху второто място. Още през уикенда отново ще се изправим срещу ЦСКА и ще търсим победата“.
Той подчерта значението на европейското участие: "Класиране за Лига на конференциите е ключово за клуба. Това ще ни даде по-добри позиции и шанс да влезем в основната фаза“.
"Днес показахме, че можем да контролираме мачове на такова ниво. Трябва обаче да бъдем по-остри в завършващата фаза“, заключи Хьогмо.
Сподели
