Стойко Сакалиев: ЦСКА се различава от Левски и е уважаван отбор


FUTBOL-TV

Стойко Сакалиев: ЦСКА се различава от Левски и е уважаван отбор

Бившият нападател и администратор на ЦСКА - Стойко Сакалиев сподели пред "Мач Телеграф" очакванията си за предстоящото дерби с Лудогорец. Той си спомни с неособено добро чувство, че преди 3 години Левски не се е напънал много-много в едно гостуване в Разград на идентичен етап от сезона, а в крайна сметка ЦСКА не стигна до титлата.

"Ние по това се различаваме от Левски, че сме на 100% във всеки един мач. Не ми се връща към онзи двубой между Лудогорец и Левски. Винаги отборът на ЦСКА е излизал за победа, това е заложено в подсъзнанието на "червените". Затова винаги сме имали и такива сериозни успехи в България и Европа и сме уважаван отбор, говоря като фен на ЦСКА, защото аз цял живот съм част от този клуб.

Смятам, че за този мач Христо Янев трябва да намери правилните 11 и да победи Лудогорец в Разград. Идват и мачове за Купата срещу този съперник, а той е сериозен дразнител за "армейците". На всяка цена ЦСКА винаги е искал да побеждава Лудогорец. За Купата срещите ще са различни от този, там са два мача, имаш възможност да се поправиш. Левски е на 13 точки от нас, но има още много мачове до края. Виждам, че "сините" вече се считат за сигурни шампиони, което ме учудва.

Ами, ако загубят всички мачове срещу ЦСКА Лудогорец до края, а и направят грешки срещу ЦСКА 1948 в четворката... Може би на мнозина им се струва лудост това, което говоря, но и никой не е вярвал едно време, че и Наполеон ще завладее целия свят, но го е направил", каза Сакалиев.

  Сподели
15