Слаб вратар за малко не провали Левски на Герена (видео)

Левски победи Калиакра с 3:2 на своя стадион "Георги Аспарухов" в мач от 10-ти кръг на родната "А" група. Двубоят започна отлично за "сините", които откриха резултата още в 3-ата минута на срещата.

Тони Калво получи топката в пеналта, финтира защитник на гостите и с удар ниско по тревата прати кълбото в мрежата за 1:0. В 18-ата минута тимът от Каварна стигна до изравнително попадение. Преотстъпеният от ЦСКА в Калиакра Четин Седула с много красив удар отдалеч изненада вратаря Пламен Илиев за 1:1.

В 26-ата минута, след продължителна атака на Левски, Дани Младенов бе най-съобразителен и прати топката в мрежата на каварненци за 2:1. В 53-ата минута Влади Гаджев изскочи зад защитата на Калиакра и технично прехвърли вратаря Цветан Димитров за 3:1.

В 85-ата минута Якуб Хронец се появи в игра за Калиакра, а само три минути по-късно с удар почти от центъра прати топката в мрежата на Илиев за втори път. Стражът на Левски игра доста слабо в тази среща и има вина и за двете попадения на гостите. До нов гол така и не се стигна и по този начин "сините" се поздравиха с победа, седмица преди вечното дерби с ЦСКА.

Левски: 23. Илиев, 2. Мюлдер, 5. Иванов, 55. Милиев, 6. Старокин, 3. Грийн, 45. Гаджев-К, 19. Цветков (81 – 21. Христов), 17. Младенов, 8. Калво (76 – 11. Райков), 9. Арс (57 – 30. Балтанов).

Калиакра: 1. Цв.Димитров, 4. Д.Димитров, 5. А.Димитров, 19. Раденцов, 10. Яшар, 13. Петков (80 – 17. Кючуков), 14. Райчев-К, 15. Петров, 16. Цачев, 22. Садула (85 – 18. Хронец), 32. Г.Филипов (15 – 11. Цв. Филипов).

Голмайстори: Калво 3, Младенов 25, Гаджев 53 (Л); Садула 18, Хронец 88 (К)
Жълти картони: Иванов (Л), Райчев, А. Петров (К)