ЦСКА губи нови точки във Варна (видео)

Черно море и ЦСКА не успяха да си отбележат гол, завършвайки наравно 0:0 в мач от 10-ти кръг на родната "А" група. И двата тима можеха да се поздравят с победата, като положенията бяха малко повече пред вратата на домакините от Варна.

В 33-ата минута след грешка в защитата на ЦСКА Георги Илиев бе оставен непокрит и с мощен удар нацели страничната греда на вратата пазена от Райс М'Боли. В 38-ата минута хубав удар на Мишел Платини се удари в гредата, а играч на "моряците" веднага изчисти преди топката да е достигнала до Зику.

След почивката последваха силни минути за ЦСКА. Още в първите минути на втората част пропуски направиха Зику и Мораес. В 53-ата минута Мишел Платини бе съборен в наказателното поле на варненци, но съдията не посочи бялата точка. В 70-ата минута Платини центрира, а Мораес със странична ножица стреля, но в аут.

В 82-ата минута пред влезналия като резерва Спас Делев се откри добра ситуация, но ударът му попадна право в ръцете на Илко Пиргов. В 87-ата минута Сашо Александров влезе изключително грубо в краката на Грегъри Нелсън и за това бе изгонен с директен червен картон. Нелсън бе заменен принудително от Александър Якимов. До края на мача до гол така и не се стигна и по този начин двата тима си разделиха по една точка.

Черно море: 26. Пиргов, 25. Сашо Александров, 18. Янев, 15. А.Александров, 21. Г. Илиев-К, 55. Р. Колев, 9. Паломино (46 – 30. Капитанов), 8. Атанасов, 14. Божилов (90+4 – 90. Николов), 5. Камазола, 10. Манолов (75 - Петков).

ЦСКА: 92. Мболи, 3. Адемар, 5. Янчев-К, 6. Стоянов, 9. Платини, 10. Мораеш, 22. П.Стоянов, 27. Зику (72 – 7. Делев), 18. Галчев, 29. Нелсън (90 – 16. Якимов), 66. Крачунов.

Жълти картони: Камазола (Ч); Мораеш, Нелсън, Стоянов, Крачунов (Ц)
Червен картон: С. Александров 88