Мишо Мадански: ЦСКА има нужда от по-солиден централен защитник
FUTBOL-TV
Доцентът от Националната спортна академия Михаил Мадански даде интервю за "Тема Спорт“ относно актуалните процеси в ЦСКА. Мадански има богат опит в родния футбол като треньор на подрастващи, старши треньор и помощник-треньор в чуждестранни и родни клубове, включително при армейците. Работил е и за някои от националните гарнитури, бил е и спортен директор в своето футболно битие.
"По едно време феновете на ЦСКА се бяхме отчаяли, мислехме, че тези футболисти за нищо не стават. Особено след загубата на най-важните мачове през пролетта, когато не се класираха за Европа, после и при Керкез. Треньорската смяна се оказа навременна и много сполучлива. Футболистите започнаха резонно да показват това, на което са способни. С новите попълнения смятам, че няма нужда от сериозно търсене на още играчи. Може би ЦСКА има нужда от физически по-мощен, по-здрав и по-висок централен защитник. Ако е и с ляв крак, това ще е голям плюс“, заяви Мадански.
"Изобщо не се вълнувам от резултатите в контролите. Зимните подготовки по нашите ширини са най-трудните за изпълнение, малко е наказание от Господ. Когато един отбор играе слабо в зимната подготовка, значи, че той добре си върши работата по време на тренировките. Има много бегова работа, много фитнес. Футболистите на такъв тип подготовка задължително трябва да са изморени. Това неминуемо се отразява на играта в контролните мачове. Отиването към последните мачове в подготовката ми показа, че отборът правилно тренира и правилно се готви“, добави още той.
Сподели
