В Лудогорец се бръкнали със 750 000 евро за един от новите играчи


FUTBOL-TV

В Лудогорец се бръкнали със 750 000 евро за един от новите играчи

Лудогорец е платил 750 хиляди евро на шведския Халмстад за правата на левия бек Винисиус Ногейра (24 г.), пишат медиите в Норвегия. Именно там бранителят рита за последно под наем, носейки екипа на Волеренга през миналия сезон. Ногейра е бил привлечен по личното настояване на старши треньора на орлите Пер-Матиас Хьогмо.

Очаква се Ногейра да направи неофициален дебют за Лудогорец в утрешната контрола с Пакш на лагера в Белек, Турция. Бразилецът вече тренира с новите си съотборници. Той бе привлечен за конкуренция на Антон Недялков, който напролет трябва да има все по-затихващи функции в състава с оглед възрастта си – 32 г. Очертава се единственият българин сред 11-те за орлите да е Ивайло Чочев.

В Швеция Винисиус е играл още за Варберг, където на 21 г. започва професионалната му кариера. В юношеските си години левият бек е преминал през школите на бразилските грандове Палмейрас и Атлетико Минейро, както и на Понте Прета.

  Сподели
63