Левски ще постигне труден успех срещу Берое


FUTBOL-TV

Левски ще постигне труден успех срещу Берое

Левски - Берое
Стадион: "Георги Аспарухов", София
Дата: 04.10.2025г.
Час: 20:15


Левски приема Берое на "Герена" в среща от предстоящия кръг на родния шампионат. "Сините" са фаворити, с оглед на амбициите на двата отбора. Тимът от Стара Загора редува силни и слаби мачове и е доста непостоянен в изявите си. Прогнозата на FTV и на Futbolbet е за знак 1.

Защитникът на Левски - Майкон е наказан за предстоящото домакинство на Берое. Причината е, че левият бранител получи петия си жълт картон от началото на сезона при победата над Ботев Пловдив (1:0).

Поради тази причина треньорът на "сините" Хулио Веласкес има три опции за заместник на бразилеца. Първата е с централния бранител Кристиан Макун. При положение, че венецуелецът играе в зоната на левия бек, то партньор на Кристиан Димитров отново може да бъде капитана Цунами или новото попълнение Никола Серафимов. Втората опция е именно опитният бразилец. Веласкес обаче до момента по-често залага на 29-годишния южноамериканец в средата на терена, а не на позицията, за която бе привлечен на "Герена".

Последният вариант пред Веласкес е отново да експериментира с Фабио Лима, който от крилото бе върнат на бека в някои от мачовете от началото на сезона. Бразилецът е един от тримата, с които Левски иска да се раздели, но в последния мач срещу Ботев Пловдив попадна в групата и дори се появи в игра.

Веласкес няма да може да разчита и на контузения Карл Фабиен. Проблемите за испанския наставник обаче не спират дотук. Под въпрос за двубоя със заралии е един от играчите, които бяха титуляри на стадион "Христо Ботев" - Асен Митков. Младежкият национал за пореден път се хвана за крака и бе заменен принудително. Както е известно, той редовно е преследван от травми като след един изигран двубой пропуска няколко от следващите.

Класата е на страната на Левски в този мач, но напрежението от задължителната победа често тежи повече от самия противник. Все пак 26-кратните шампиони към момента се опитват да детронират Лудогорец, който в продължение на 14 поредни години е свикнал да играе, когато му "дишат във врата".

В лагера на Берое няма много проблеми, като от треньорския щаб ще разчитат на най-доброто за срещата на "Герена".

"Казах го много пъти - този Берое отива на всеки терен в България с целта да спечели. Имаме респект към Левски, както и към другите големи като Лудогорец и ЦСКА, но трябва да знаете, че Берое е отбор с история и тежест в това първенство. Имаме добра комуникация с футболистите, искам да дават 100 процента от себе си", заяви старши треньорът на Берое - Алехандро Сагерас.

 

ПРОГНОЗА: ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!


> ВЗЕМИ ДО 300 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В BETANO ТУК! <
  Сподели
128