ЦСКА не успя да се противопостави на Хайдук Сплит


FUTBOL-TV

ЦСКА не успя да се противопостави на Хайдук Сплит

ЦСКА допусна първа загуба в контролните си мачове от лагера в Словения, където футболистите на Душан Керкез са на подготовка. "Армейците“ отстъпиха с 0:1 пред Хайдук Сплит. 

Единственото попадение падна още в 5-ата минута, когато капитанът на хърватите Марко Ливая прехвърли елегантно Густаво Бусато. До голът се стигна след неразбирателство между бразилския вратар и Лумбард Делова.

В 21-ата минута Илиан Илиев-младши изведе Иван Тасев но добра позиция, но бившият играч на Пирин стреля встрани от целта. До края на първата част първо Делова пробва да изравни от дистанция, като нямаше късмет. Михаел Жалер също пробва да промени резултата, но не бе точен.

След подновяването на играта и двамата треньори направиха редица промени в съставите си, което се отрази на качеството на играта. Положенията пред една от двете врати липсваха.

В 81-ата минута футболистите на Хайдук не бяха убедителни в защитата, но Юлиан Гилов и Йоан Борносузов не успяха да се възползват.

В продължението на срещата младите футболисти на ЦСКА пропиляха нова отлична възможност за изравняване, която им бе подарена от противника. Юлиан Илиев бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му премина встрани от вратата.  

В първите си две контроли "червените“ направиха 1:1 срещу Шкендия Тетово и 0:0 Кривбас от Украйна. Следващата проверка на ЦСКА на словенска земя е срещу Олимпия Любляна на 2 юли (сряда), като тя е с начален час 20:00 българско време.

  Сподели
73