Локо София с разгромна победа, Светкавица с първи гол в А група

Столичният Локомотив победи с 4:1 Светкавица на националния стадион "Васил Левски" в мач от 5-ти кръг на българската "А" група. Головете за "железничарите" вкараха Кристиян Добрев в 7-ата, Румен Горанов в 34-ата, Мирза Мешич в 64-ата и Преслав Йорданов в 87-ата минута. Пет минути след почивката египтянина Мохамед Туакол вкара почетното попадение, но това бе и първи гол за Светкавица в „А” група.

При тима от София с контузия бе защитникът Танко Дяков, който пропусна мача. Аут за Светкавица бе титулярният плеймейкър Христо Петев.

В 23-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Николай Петров първо получи жълт картон, но заради бурните си протести съдията Калин Людмилов му показа втори наказателен картон и халфът напусна игра и по този начин остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Това оказа влияние върху крайния изход на срещата, тъй като "червено-черните" се възползваха от численото си предимство и без проблеми взеха победата.