Септември София шокира ЦСКА за историческа първа победа

Септември София постигна първата си победа в исторически план срещу ЦСКА. Това се случи тази вечер на националния стадион в среща от 11-ия кръг на родния шампионат.

Първото полувреме бе доста скучно, като чак в неговия край стана повече от интересно. В 39-ата минута Чандъров овладя на тридесетина метра пред вратата на "червените" и пробва подаване. То рикошира в крак на бранител и се получи като извеждащ пас към Фурие, който с едно докосване простреля Бусато от 11-12 метра. Голмайсторът провокира феновете на ЦСКА след попадението си и получи няколко бутилки.

Малко след това от ЦСКА имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени. В 45-ата минута реферът Стоян Арсов отсъди фаул за домакините на сантиметри от наказателното поле. ВАР арбитърът Владимир Вълков обаче го извика, защото нарушението бе в наказателното поле. Съдията изгледа видеото и прецени, че съприкосновението е твърде леко и не отсъди 11-метров наказателен удар.

След почивката домакините се активизираха, но не достатъчно и така Септември поднесе сензацията на този кръг.