Венецуелец донесе победата на Левски срещу Арда с дебютен гол

Победният марш на Левски в шампионата продължава. След 3 поредни гостувания "сините“ се завърнаха пред собствена публика на стадион "Георги Аспарухов“ с труден успех с 2:1 над Арда. Дебютен гол за тима вкара Кристиан Макун, който след това се контузи. Резултата в мача откри Алекс Колев от дузпа.

Срещата започна не с една, а с цели две церемонии. Първо мажоритарният собственик на клуба Наско Сираков награди Николай Тодоров – Кайзера по повод 60-годишния му юбилей. Малко по-късно той връчи фланелка и на капитана Цунами за 100-ния му мач със синия екип.

Левски започна взривно мача и откри резултата само след 40 секунди игра. Алдаир се пребори за една топка отдясно, подаде към Джемили, той подаде към Алекс Колев, нападателя върна на Бала, чиито удар бе отразен. Топката обаче попадна обратно в Джемили, който от малък ъгъл откри резултата. След дълго гледане с ВАР обаче попадението бе отменено заради засада.

В 5-ата минута Алекс Колев бе съборен на дъгата на наказателното поле. Евертон Бала шутира мощно от фаула, но топката попадна в ръцете на вратаря. В 10-ата минута Левски получи дузпа. Евертон Бала финтира технично Крачунов, центрира, а защитникът изчисти нескопосано и топката се отби в горната греда и попадна в Сангаре, който бе съборен от Крачунов. От 11-те метра Алекс Колев вкара за 1:0.

В 15-ата минута Алдаир проби отдясно и центрира. Топката бе избита, но право на крака на Цунами, който отправи мощен удар над гредата. В 21-ата минута Левски бе много близо до втори гол. Хубав пробив на Майкон отляво бе спрян с фаул близо до наказателното поле. Бала центрира отлично към Кристиан Димитров, който стреля опасно с глава до гредата.

В 31-ата минута Маркович направи едно излизане далеч пред наказателното поле и футболист на Арда чукна топката покрай него,  но връщащия се Ван дер Каап изчисти в тъч. В 35-ата минута "сините“ организираха прекрасна контра, при която Алдаир изведе Алекс Колев в наказателното поле по диагонал, но шутът му мина покрай гредата. В 38-ата минута Макун пробва изненадващ шут от дистанция, но топката мина над гредата.

В 39-ата минута Арда поля със студен душ "Герена“. Тонислав Йорданов пусна хубав пас към Станислав Иванов. Маркович първо спаси, но след това при добавката бе безпомощен – 1:1.

Левски бързо пробва да отговори. В 42-ата минута Бала центрира хубаво отляво и Алекс Колев стреля с глава, но покрай вратата. В добавеното време на първата част Бала стреля много опасно от малък ъгъл, но над вратата.

Второто полувреме започна с натиск на "Левски“. Алдаир проби отдясно в 48-ата минута и центрира остро, но шутът на Бала мина над вратата. В 63-ата минута и гостите имаха един шанс за гол. Кристиан Димитров изчисти лошо топката и тя попадна в Станислав Иванов, който би силно в Матей Маркович. В 67-ата минута Кристиан Димитров се извиси след корнер и стреля опасно с глава. Две минути по-късно и Алекс Колев стреля много опасно.

В 73-ата минута Левски поведе отново в резултата. Бала центрира от корнер, Алекс Петков отби с рамо, но към Кристиян Макун, а новото попълнение вкара изключително красиво със странична ножица – 2:1. За съжаление, малко по-късно венецуелеца получи травма в задната част на бедрото и бе сменен от Икенна.

До края на срещата "сините“ успяха да задържат преднината си да постигна трета поредна победа в шампионата.