Славия и Миньор с победи в днешните мачове от А група

Славия победи с 3:2 Ботев Враца в мач от 2-ри кръг на "А" група. "Белите" поведоха още във втората минута, след като Юруков шутира от границата на наказателното поле, Станев изби, но топката попадна в Галин Иванов, който на празна врата я прати в мрежата за 1:0. В 8-ата минута врачани изравниха след хубав удар от далечно разстояние на Бранимир Костадинов.

В 22-ата минута Данчо Юруков центрира от фаул и Ели Маркес с глава вкара за 2:1. Третият гол за Славия отбеляза Юруков в 47-ата минута. В 82-ата минута съдията отсъди 11-метров наказателен удар за Ботев Враца, а стражът на "белите" Стефано Кунчев бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Бранимир Костадинов. На вратата на "белите" застана централният нападател Николай Божов, но Дениран превърна дузпата в гол за крайното 3:2.

В друга среща от кръга днес, Миньор победи Светкавица с 3:0. Даниел Златков в 15-ата минута, Брахими в 27-ата и Василев в 78-ата бяха точни за гостите от Перник.