Лудогорец удари Левски и сложи край на победната серия на "сините" (видео)

Лудогорец удари Левски и сложи край на победната серия на

Лудогорец нанесе първа загуба на Левски за сезона. Разградчани взеха дербито от 5-ия кръг с победа - 1:0.

Първото полувреме бе доста скучно и не се случи нищо интересно, с изключение на принудителната вратарска промяна в състава на домакините. След малко повече от 10 минути игра Падт поиска смяна и бе заменен от Хендрик Бонман.

След почивката определено бе по-интересно, като положения имаше и пред двете врати. Разградчани обаче бяха тези, които стигнаха до победата. 5 минути преди края Квадво Дуа получи топката с гръб към вратата и комбинира с Кайо Видал, който шутира с първото си докосване. Топката обаче рикошира в левия страничен стълб на вратата. Видал обаче получи втори шанс за удар, след като топката се върна при него. Бразилецът стреля, а след рикошет в Клеман Икена, топката опъна мрежата зад стража на Левски.

Така Лудогорец спечели този важен мач и ще мисли спокойно за участието си в Лига Европа след броени дни. Иначе двубоят бе първи официален за новия треньор на Лудогорец Захари Сираков.