Берое се справи успешно срещу Ботев Враца

Берое постигна драматична победа с 2:1 като гост срещу Ботев Враца в последен мач от третия кръг в шампионата. В 20-ата минута Жорди Говеа центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Хуан Пинеда стреля с глава и топката мина под плонжа на Федерико Бариос и влезе в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

В 37-ата минута Дилян Георгиев се пребори за топката по дясното крило на атаката и центрира. В наказателното поле Бубакар Траоре се позиционира добре и с глава изравни за 1:1.

В 70-ата минута Сантиаго Годой опита да стреля със задна ножица след центриране в наказателното поле на домакините, но ударът му беше неточен.

В 88-ата минута вратарят на домакините Бариос Боксира топката и тя достигна до Оиер Сариеги и той с далечен удар осигури ценния успех в полза на Берое.