Лудогорец вкара 5 на Арда

Лудогорец записа втори успех от началото на сезона след победа с 5:1 срещу Арда Кърджали в мач от третия кръг на българската футболна лига.

Лудогорец поведе още в осмата минута, когато пробив на Дени Групер завърши с центриране по тревата, достигнало до притичалия на предна греда Сон. Испанецът изпрати топката в мрежата на Анатолий Господинов за 1:0, а в края на полувремето падна идентичен гол за Лудогорец. Групер отново центрира, този път по въздух, а Дуа засече топката за 2:0.

Лудогорец стигна и до бърз гол на старта на второто полувреме. Само минута и половина след старта, когато Сон пусна извеждащ пас за Руан Круз и той се вкара третия гол, въпреки че Господинов почти спря удара.

Спас Делев вкара за 4:0 в 57-та минута след асистенция на Педро Нареси, а Сон отбеляза втория си гол в 73-а. Арда пък стигна до единственото си попадение две минути преди края на мача, когато Феликс Ебоа бе точен с глава.