Мечтан старт за Левски в шампионата

Левски победи като гост Локомотив София с 1:6 в първи двубой за двата тима през новия сезон в Първа лига.

Срещата започна по-активно за домакините и Анте Аралица откри резултата още в 5-ата минута. Той получи центриране от десния фланг, овладя и прати топката покрай Матей Маркович.

Малко след това домакините създадоха още един шанс. Аралица отново стигна до топката в наказателното поле и намери Симеон Славчев. Неговият удар обаче бе блокиран от бранител на "сините“.

В 12-ата минута Левски успя да изравни. Майкон центрира към Алекс Колев и нападателят майсторски насочи топката с глава към левия ъгъл.

Девет минути по-късно отборът на Станислав Генчев направи пълен обрат. Още едно ново попълнение, Алдаир, отбеляза хубав индивидуален гол. Той получи топката почти на централната линия, напредна и преодоля почти цялата защита на столичните "железничари“, преди да отбележи.

В 24-ата минута Красимир Станоев бе близо до изравнително попадение. Той стреля от далечно разстояние, но опитът му премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В първата минута на добавеното време на първата част Левски отбеляза трети гол. Карлос Охене изпълни бързо нарушение в центъра на терена. Той подаде към Джавад Ел Джемили. Неговият удар с левия крак от границата на пеналтерията срещна левия страничен стълб, но след това той бе най-съобразителен и прати топката в опразнената врата.

Ел Джемили вкара втория си гол в мача само две минути по-късно. Алекс Колев свали с глава към халфа, а той не остави шансове на Любенов с изстрел от точката на дузпата.

Второто полувреме стартира с удар на Ел Джемили от границата на пеналтерията. Получи се рикошет и последва корнер. Евертон Бала центрира, а Цунами засече с глава. Изстрелът му бе спасен от Любенов.

Последваха минути, в които играта на няколко пъти бе прекъсвана.

В 76-ата минута един от осветителните стълбове на стадион "Локомотив“ угасна и се стигна до нова пауза. След триминутно прекъсване играта бе подновена, а двата тима размениха по няколко положения.

В добавеното време Охене реализира за 1:5 в 91-ата, а Сангаре добави за 1:6 в 97-ата минута.

Локомотив София – Левски 1:6

1:0 5′ – Анте Аралица

1:1 12′ – Александър Колев

1:2 21′ – Алдаир

1:3 45+1′ – Джавад Ел Джемили

1:4 45+3′ – Джавад Ел Джемили

1:5 Охене 90+1′

1:6 Сангаре 90+7′