Късен гол носи победа на Левски срещу Крумовград в Коматево (видео)

Левски успя да спре серията без победа на ФК Крумовград и се наложи с 1:0 при гостуването в Коматево. "Сините“ имаха превъзходство през почти целия двубой и удариха две греди, а победния гол падна в 92-ата минута и бе дело на капитана Цунами.

Двубоят бе исторически от гледна точка на съдийството, след като за пръв път рефер на двубой от "А“ група бе жена – Християна Гутева. Мачът започна активно за "сините“ и още в 3-ата минута Евертон Бала шутира мощно в напречната греда.

Крумовград постепенно се подобри и пробва на свой ред да открие резултата. В 11-ата минута Серкан Юсеин центрира добре, Алекс Колев свали към Ренан Арияш, чиито удар профуча над гредата. В 14-ата минута Левски разигра добра атака отдясно, при която Фабио Лима намери на скорост Джевад Ел Джемили, но шутът му мина над вратата. Малко по-късно и Асен Митков стреля силно. В 28-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от над 30 метра и уцели втора греда за "сините“ след намеса на Янко Георгиев.

В 42-ата минута Алекс Колев бе изведен зад отбраната на "сините“ и хладнокръвно реализира. Голът обаче бе правилно отменен заради засада на централния нападател.

Второто полувреме започна отново с по-активна игра от страна на "сините“. В 53-ата минута Галчев центрира от пряк свободен удар към Фабио Лима, който свали топката към Цунами, а бразилецът стреля, но Нс вратата. Малко по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля отдалеч, но слабо и право в Янко Георгиев.

В 67-ата минута Асен Митков пробва удар от 20 метра, но неточен. В тези минути Николай Костов пробва още да усили нападателната мощ на тима. След като от първата минута стартира без централен нападател, в средата на втората част той пусна цели двама едновременно – Билал Бари и Рикардиньо.  В 80-ата минута "сините“ имаха добър шанс. Асен Митков центрира от фаул, а Цунами на задна греда стреля с глава, но Янко Георгиев се справи.

В 92-ата минута Левски измъкна победата с късен гол. Мислович центрира от корнер, Кристиан Димитров се извиси и уцели греда, а при добавката Цунами реализира победното попадение  – 0:1.

КРУМОВГРАД – ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Цунами 90'+2′