Ботев Пловдив е на финал за Купата на страната!

Ботев Пловдив ще играе финал за националната Купа. "Канарчетата" изиграха много силен мач-реванш и победиха ЦСКА с 2:0 на препълнения стадион "Христо Ботев". Пловдивчани реализираха положенията си и ще чакат победителя от двойката Лудогорец - Хебър (разградчани имат голяма преднина след първия мач - 4:0).

Срещата започна по неприятен начин за ЦСКА след като домакините от Пловдив отбелязаха ранен гол в 4-ата минута, а точен за тях бе Ивелин Попов.

ЦСКА се опита да отговори на ранния гол като изравни играта и започна да задържа повече топката."Армейците" увеличиха оборотите и упражниха натиск върху своя съперник, но до по-опасни ситуации за гол не се стигна.

В 37-ата минута дойде и първото сериозно положение за ЦСКА. Матиас Фаетон получи топката и напредна с дрибъл до наказателното поле на домакините, върна топката към точката за изпълнение на дузпа където Тобиас Хайнц стреля отлично, но ударът му бе спасен по страхотен начин от вратаря на Ботев. В последвалата атака Вион комбинира с Хайнц след заучено положение от корнер. Десният краен бранител намери с остър пас непрокрития Амос Юга, който със силен шут от дистанция накара Хидайет Ханкич отново да се намесва и да спасява.

Минути преди края на полувремето Тобиас Хайнц нацели и напречната греда, след като негов удар бе избит от Ханкич и се отби в горния стълб на вратата.

Първото полувреме завърши със сериозен натиск за "червените", които бяха много близо до изравнителен гол. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в полза на Ботев.

ЦСКА започна втората част както завърши първата - с натиск в половината на съперника.

В 59-ата минута старши треньорът Стамен Белчев извърши тройна смяна. В игра се появиха Станислав Шопов, Християн Петров и Данило Асприля, а местата си отстъпиха Тобиас Хайнц, Юрген Матай и Амос Юга.

ЦСКА потърси изравняване на резултата, но по-сериозните положения липсваха.

Густаво Бусато предотврати втори гол на Ботев след страхотно спасяване в 73-ата минута. Минути по-късно бе извършена още една смяна в редициите на ЦСКА. Играта напусна Матиас Фаетон, а неговото място зае Георги Чорбаджийски. Десет минути преди края Брадли де Нойер замени Сейни Санянг.

В 82-рата минута Ботев отбеляза и второ попадение, а голмайстор бе Дилан Мертенс. До края на двубоя "червените" опитаха да върнат един гол, но безуспешно и така мачът завърши при резултат 2:0 в полза на Ботев.