Пирин с малко очаквана победа срещу ЦСКА в София (видео)

ЦСКА загуби с 1:2 от отбора на Пирин (Благоевград) в мач от 29-ия кръг на Първа лига, който се игра на Националния стадион "Васил Левски". Точен за "армейците" бе Фернандо Каранга в 24-ата минута, а за гостите се разписаха Виталийс Ягодинскис (14') и Иван Тасев (79').

В първите минути на двубоя ЦСКА създаде първото си добро положение. След центриране от корнер Браян Кордоба отклони към Мено Кох, който също отклони към останалия непокрит на далечната греда Данило Асприля. Колумбиецът стреля отблизо, но ударът му бе блокиран от защитник на Пирин.

В 14-ата минута гостите от Благоевград откриха резултата, а голмайстор бе Виталийс Ягодинскис, след като засече центриране от корнер.

Отборът на ЦСКА реагира мигновено след получения гол и още в 26-ата минута изравни резултата. Голмайстор бе Фернандо Каранга, който засече с глава перфектно подаване на Тибо Вион от корнер.

В 40-ата минута Тибо Вион центрира към Амос Юга, капитанът изведе с петичка от въздуха по уникален начин  Данило Асприля, който с мощен изстрел разтресе горната греда на гостите. До края на полувремето Марселино Кареасо също се отличи с хубав удар в очертанията на вратата, а Густаво Бусато се намеси страхотно при една от атакита на гостите. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

През втората част тимът на Нестор Ел Маестро продължи да контролира събитията на терена и да държи повече топката. В първия й четвърт час с опасни изстрели над вратата се отчетоха Амос Юга и Улаус Скаршем. След час игра "армейците" извършиха две смени. В игра се появиха Матиас Фаетон и Джонатан Линдсет, а местата си отстъпиха Данило Асприля и Амос Юга.

Малко по-късно ЦСКА направи още една двойна смяна. Станислав Шопов и Брадли Де Ноойер влезнаха в игра, а терена напуснаха Улаус Скаршем и Тибо Вион.

В 79-ата минута Пирин вкара второ попадение в своя полза, а точен бе Иван Тасев, след изстрел от границата на наказателното поле. В заключителните минути Емануел Шакич също записа минути, а Браян Кордоба напусна.

До края на срещата "червените" потърсиха изравняване, а с гола се размина Джонатан Линдсет, а негов туповен удар бе спасен от стража на гостите Максим Ковальов. В крайна сметка срещата завърши при резултат 1:2 в полза на Пирин.